Digiturk E58 / E58-32 Hata Kodu

Digiturk E58 / E58-32 Hatası ve Hatanın Çözümü

Digiturk E58 / E58-32 Hatası Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma Sorununu ifade etmektedir. Sinyal sorunu farklı bir kaç nedenden dolayı yaşıyor olabilirsiniz. Sinyal sorununu bulunduğunuz bölgede meydana gelen kötü hava muhalefetlerinden dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Eğer havanın kapalı olması ile alakalı bir sorun yok ise bağlantı kablolarından veya cihazdan kaynaklı olarak bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Sorunu gidermek için aşağıda verilen adımları uygulayabilir veya müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek konu ile alakalı teknik servis desteği alabilirsiniz.

Sorunun Çözümleri

  • Bulunduğunuz bölgede yoğun hava muhalefeti (Şiddetli Yağmur, Kar, Fırtınalar..)  varsa herhangi bir işlem yapmadan bekleyiniz.
  • Hava muhalefeti yoksa kutunuzun arkasında yer alan beyaz anten kablosunun takılı olduğundan emin olunuz. Kablo takılı ise kutunuzun elektrik fişini çekip taktıktan sonra Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız.
  • Yayın aldığınız sistem, site veya apartmanın tümü için yayın veriyorsa sistemin genelinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.